Структура та органи управління СДНЗ

Структура та органи управління СДНЗ№ 65

Санаторний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 65 «Лукомор’я» для дітей з ранніми проявами туберкульозної  інфекції, з малими та згасаючими формами туберкульозу створений  на підставі рішення Кіровоградського міськвиконкому № 379 від 28 червня 1994 року, належить до комунальної власності міста Кропивницький.

Дошкільний  заклад є юридичною особою, діє на підставі статуту має печатку штамп  встановленого зразка, обслуговується через централізовану бухгалтерію управління освіти Міської ради м. Кропивницького.

Управління закладом дошкільної освіти  здійснює його засновник – Кропивницька міська рада.

Безпосереднє керівництво роботою закладом дошкільної освіти  здійснює директор, який призначається і звільняється з посади з дотриманням чинного законодавства.

Директор  закладу дошкільної освіти  :

- відповідає за реалізацію завдань дошкільної освіти , визначених Законом України « Про дошкільну освіту»

- здійснює керівництво і контроль за діяльністю закладу дошкільної освіти  ;

- діє від імені закладу дошкільної освіти  , представляє його в усіх державних та інших органах, установах і організаціях, укладає угоди з юридичними та фізичними особами;

- розпоряджається в установленому порядку майном, коштами закладу дошкільної освіти ; відповідає за дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази закладу;

- приймає на роботу та звільняє з роботи працівників закладу дошкільної освіти  ;

-  видає у межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;

-  затверджує штатний розклад за погодженням із засновником закладу дошкільної освіти  ;

- контролює організацію харчування і медичного обслуговування дітей;

- затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові інструкції працівників за погодженням з профспілковим комітетом;

- забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил техніки безпеки, вимог безпечної життєдіяльності дітей  та охорони праці працівників;

- контролює відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виховання  і навчання дітей їхнім віковим, психофізіологічним особливостям, здібностям і потребам;

- підтримує ініціативу щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочує творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів;

- організовує різні форми співпраці з батьками або особами, що їх замінюють:

- щороку звітує про освітню, методичну, економічну і фінансово – господарську діяльність дошкільного закладу на загальних зборах

( конференціях) колективу та батьків або осіб, які їх замінюють.

Органом громадського самоврядування у закладу дошкільної освіти  є загальні збори (конференція) колективу закладу та бать­ків або осіб, які їх замінюють, що скликаються не рідше одного разу на рік.

Загальні збори (конференція):

- обирають раду закладу дошкільної освіти, її членів і голову, встановлюють строк їх повноважень;

- заслуховують звіт керівника з питань статутної діяльності закладу, голови батьківського активу (Ради) закладу дошкільної освіти  , дають їй оцінку шляхом таємного або відкритого голосування;

- розглядають питання навчально-виховної, методичної та фінансово-господарської діяльності закладу дошкільної освіти ;

У період між загальними зборами діє батьківський актив. Порядок діяльності батьківського активу установлює відповідне положення, яке затверджує директор дошкільного закладу та погоджує голова батьківського активу. Кількість засідань батьківського активу визначається за потреби.

Постійно діючий колегіальний орган у закладу дошкільної освіти  – Педагогічна рада.

До складу Педагогічної ради входять усі педагогічні працівники закладу дошкільної освіти.Також до її складу можуть входити представники  батьківської громадськості . Запрошеними з правом дорадчого голосу можуть бути представники громадських організацій, педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів, батьки або особи, які їх замінюють. Головою Педагогічної ради є директор закладу дошкільної освіти  .

Педагогічна рада:

- розглядає питання освітнього процесу в закладу дошкільної освіти  та ухвалює відповідні рішення;

- організує роботу щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників,  розвитку їхньої творчої ініціативи, впровадження досягнень науки, перспективного педагогічного досвіду;

- ухвалює рішення з інших питань професійної діяльності педагогічних працівників.

Робота Педагогічної ради планується довільно , відповідно до потреб закладу дошкільної освіти.

У закладі дошкільної освіти  може бути створена і діяти Піклувальна рада – орган самоврядування, який формується з представників органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, навчальних закладів, окремих громадян з метою залучення громадськості до розв’язання проблем освітян.

Піклувальна рада створюється за рішенням Загальних зборів або Ради. Члени Піклувальної ради обираються на Загальних зборах і працюють на громадських засадах. Очолює Піклувальну раду голова, якого обирають голосуванням на її засіданні з – поміж членів Піклувальної ради. Кількість засідань визначається їх доцільністю, але становить не менше ніж чотири рази на рік.

Основними завданнями Піклувальної ради є:

- співпраця з органами виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями, навчальними закладами, окремими громадянами, спрямована на поліпшення умов утримання дітей у ЗДО;

-сприяння зміцненню матеріально – технічної , культурно –спортивної, корекційно –відновлювальної, лікувально –оздоровчої бази ЗДО;

-залучення додаткових джерел фінансування ЗДО;

-сприяння організації та проведенню заходів, спрямованих на охорону життя та здоров’я учасників освітнього процесу;

-організація дозвілля та оздоровлення дітей і працівників ЗДО;

-стимулювання творчої праці педагогічних працівників;

-всебічне зміцнення зв’язків між родинами дітей та; ЗДО

-сприяння соціально –правовому захисту учасників освітнього процесу.