Попередження насильства відносно дітей

'

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють правовідносини у сфері запобігання та протидії домашньому насильству в Україні є Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами» від 11 травня 2011 року, Цивільний процесуальний кодекс України, Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» та інші.

Про запобігання та протидію домашньому насильству в умовах воєнного стану в Україні
Міністерство освіти і науки України повідомляє, що постановою Кабінету
затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада
2019 р. № 972 (додаються).
Зауважуємо, що будь-які потрясіння в суспільстві, особливо такі
серйозні, як війна, коли багато громадян України втратили рідних та близьких
людей, житло, роботу, звичний стиль життя і продовжують перебувати у стані
невизначеності - сприяють збільшенню випадків домашнього насильства.

Домашнього насильста можна уникнути, якщо жертва не буде мовчати.

Домашнє насильство – це діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Уповноважена особа в СДНЗ№65 для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства та/або отримання заяв/повідомлень від постраждалої особи/інших осіб -практичний психолог СДНЗ№65 Смірнова Галина Олександрівна тел. (0522) 33-75-65

Звертайтесь за допомогою до установ системи безоплатної правової допомоги:

Cлужби підтримки у випадку домашнього насильства

Перелік організації та установ,

служб підтримки постраждалих осіб, до яких слід

звернутися у випадку домашнього насильства

• Урядова гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 1547
  • Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і ґендерної дискримінації 0-800-500-335 (зі стаціонарного) або 116-123 (з мобільного) (цілодобово, безкоштовно, анонімно та конфіденційно) для отримання консультацій юриста або психолога.
  • Національна дитяча “гаряча лінія”: 0-800-500-225 або 116-111.
  • Національна поліція: 102.
  • Про випадки вчинення домашнього насильства можна повідомляти управління молоді та спорту Кропивницької міської ради за телефоном  (0522) 35 83 12 або надсилати повідомлення на електронну пошту: [email protected]
  • Управління з питань захисту прав дітей Кропивницької  міської ради за телефоном  (0522) 35 83 36 або надсилати повідомлення на електронну пошту: [email protected]
  • Управління освіти Кропивницької міської ради за телефоном  (0522)35-83-48 або надсилати повідомлення на електронну пошту: [email protected]