Кропивницький. Санаторний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №65 "Лукомор'я"

Тиждень знань безпеки життєдіяльності дошкільників

з 18 по 22 травня 2020 року проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності на теми «Щоб не трапилось біди, обережним будь завжди!», «Рушаєш у дорогу чи далеку путь – про правила дорожні не забудь!»  дистанційно в on-line режимі з дотриманням карантинних обмежень

На виконання наказу управління освіти Міської ради м. Кропивницького від 08.05.2020р. №222/о «Про організацію і проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності та Дня цивільного захисту» та  на виконання спільного наказу управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області та управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації  від 03.07. 2019 р. № 100/533 -од  «Про проведення Тижнів знань безпеки життєдіяльності в закладах освіти області у 2019/2020 навчальному році», листа КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім.. В.Сухомлинського» від 19.08.2019 року №572/18-09 «Про проведення Тижнів знань безпеки життєдіяльності в закладах освіти області у 2019-2020 навчальному році»,  наказу по санаторному дошкільному навчальному закладу (ясла-садок) № 65 «Лукомор’я» від    13.05.2020р. «Про організацію і проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності»,  з метою навчання дітей правил дорожнього руху, діям у різноманітних надзвичайних та екстремальних ситуаціях, з 18 по 22 травня 2020 року був проведений  Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Щоб не трапилось біди, обережним будь завжди!», «Рушаєш у дорогу чи далеку путь – про правила дорожні не забудь!» дистанційно в on-line режимі з дотриманням карантинних обмежень.

До відома педагогів через Вайбер спільноту СДНЗ було оголошено наказ управління освіти Міської ради м. Кропивницького про проведення Тижня, План діяльності. Було рекомендовано підготувати та провести в дистанційному режимі для дітей бесіди, підібрати дитячу художню літературу по  темам Тижня, запропонувати  переглянути мультфільми, пограти у логічні, настільні, рухливі, режисерські ігри тощо.

Педагогам було запропоновано:

• методичні рекомендації «Навчання дошкільників Правил дорожнього руху»;
  • методична інформація: «Світловідбивачі,  елементи для пішоходів – важливо для дітей і дорослих»;
  • консультацію: «Безпека життєдіяльності – важливий аспект освітньо  – виховного процесу в ЗДО»
  •  серію практичних логічних завдань для роботи з старшими дошкільниками;
  • пам’ятка для дітей «Дорожня абетка»;
  • пам’ятка для батьків «Попередження дорожньо-транспортного травматизму серед дітей дошкільного віку» тощо.

Педагогами СДНЗ  через батьківські групи Вайбер, Messenger,  були рекомендовані консультації, поради  для батьків дошкільників щодо організації діяльності, спрямованої на розширення знань дітей про правила дорожнього руху, створення для дитини належних психологічних обставин, які б сприяли усвідомленню знань, правил поводження у надзвичайних ситуаціях та практичному їх застосуванню.

Зворотнім зв’язком між вихователями і сім’ями вихованців  були надіслані малюнки, колажі, світлини, які відображали роботу з даної теми в сім'ї в умовах карантину.

Протягом Тижня були проведені заходи, які мали на меті активізувати роботу педагогічних працівників і батьків по попередженню дорожньо – транспортного травматизму, узагальнення, та розповсюдження кращих форм і методів профілактичної роботи з дітьми дошкільного віку, привернення уваги батьків та громадськості до проблеми гарантування безпеки дітей дошкільного віку.