Санаторний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 65 "Лукомор'я"
для дітей з ранніми проявами туберкульозної інфекції, з малими та згасаючими формами туберкульозу

СДНЗ №65 організовує для дітей  не лише освітній процес, але й лікувально-оздоровчні, профілактичні  заходи на зміцнення здоров'я дошкільнят.

Заклад було збудовано у 1982 році за типовим проектом Кіровоградським заводом радіовиробів. З 28 вересня 1994 року згідно з рішення Кіровоградського міськвиконкому заклад належить до комунальної власності міста.

Нині у СДНЗ  функціонує 9 груп. Працює в закладі 62 працівника. Вся робота медичного і педагогічного колективу (вихователі, практичний психолог,інструктор з фізичного виховання,музичні керівники, сестра медична старша, медична сестра фізіотерапевтичного кабінету, лікарі- педіатри, медична сестра з дієтиччного харчування) підпорядкована профілактиці та  запобіганню виникнення туберкульозного захворювання у дітей.

Санаторний дошкільний навчальний заклад №65  очолює  директор Вікторія Леонідівна Бондаренко

Педагогічний колектив має  напрацювання з питань всебічного розвитку та виховання дітей дошкільного віку, зокрема, за напрямком фізичного виховання дітей, оздоровлення традиційними та нетрадиційними методами.  Педколектив СДНЗ брав участь в обласному конкурсі "Дитині-дошкільнику - всебічний розвиток, увага дорослих" і був удостоєний відзнаки управління освіти і науки облдержадміністації. Педагоги і вихованці завжди були і є активними учасниками різноманітних конкурсів, міських дитячих фестивалів дитячої творчості "Яскраві зірочки Кропивницького", які проводяться за участю дітей дошкільного віку обласного центру і виборювали призові місця у номінаціях: "Декоративно-ужиткове мистецтво", "Дитяча пісня", "Театралізація".

СДНЗ брав учась у заході "Ярмарка педагогічних ідей" організованим центром методичної та соціально-психологічної служби Кіровоградської міської ради  з проблеми "Формування, збереження, зміцнення і відновлення здоров'я - головне завдання ДНЗ". За участь був нагороджений  Грамотами.
            Наказом управління освіти та науки облдержадміністрації від 14.07.2011 р. №319 за рівнем дошкільної освіти заклад визнаний атестованим з відзнакою.
             СДНЗ №65 відзначений за участь у міському етапі всеукраїнського конкурсу на кращий інтернет-сайт дошкільного закладу в номінації "Web- сайти санаторних ДНЗ" (2012р.)
            СДНЗ№65 визнаний переможцем обласного огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в закладах дошкільної освіти у 2017 році та нагороджений дипломом  управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації за зайняте I місце.

у 2019-2020 навчальному році СДНЗ№65 став учасником та переможцем обласного конкурсу на кращий навчально-методичний матеріал туристсько-краєзнавчого та національно-патріотичного напрямів позашкільної освіти. Інструктор з фізкультури Міхно Л.Г. була відзначена дипломом за висвітлений досвід роботи "Туризм-нетрадиційна форма оздоровлення дошкільників".