УВАГА! КАРАНТИН у всіх освітніх закладах України

12 бер. 2020
УВАГА! Відповідно до наказу управління освіти Міської ради міста Кропивницького від 12 березня 2020 року № 140/о "Про призупинення освітнього процесу" з 12 березня по 03 квітня 2020 року в закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної (професійної) освіти призупинено навчальний процес.

МІСЬКА РАДА МІСТА КРОПИВНИЦЬКОГО

Управління освіти

вул. Велика Перспективна, 41, м. Кропивницький, 25022, тел./факс 24 43 80

е-mail: [email protected], код в ЄДРПОУ 05403286

НАКАЗ

від «12» березня 2020 року                                                                         № 140/0

Про призупинення освтнього процесу

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширення на території України коронавірусу COVID-19», розпорядження міського голови, рішення оперативного штабу з реагування на ситуацію із розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, від 11 березня 2020 року, наказу начальника управління освіти і науки Кіровоградської ОДА від 11 березня  2020 року № 198-ОД

НАКАЗУЮ:

1. Керівникам освітніх закладів призупинити навчальний процес в закладах загальної середньої, дошкільної, позашкільної та професійно-технічної освіти міста Кропивницького з 12 березня по 03 квітня 2020 року.

2. Керівникам закладів загальної середньої освіти:

2.1. Забезпечити освоєння здобувачами освіти виконання навчальних планів і програм за рахунок застосування дистанційного навчання, тощо.

2.2. Організувати чергування працівників в закладах на період карантину.

2.3. Провести он-лайн інструктажі з дітьми, працівниками щодо правил поводження під час карантину.

3. Централізованій бухгалтерії управління освіти, головним  бухгалтерам закладів з самостійним балансом, оплату праці працівників освітніх закладів проводити відповідно до частини 3 статті 113 КЗпП України.

4. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Начальник управління освіти                                       Лариса КОСТЕНКО

Пам’ятка про самоізоляцію для мандрівників, які повернулися з країн, де зафіксовано випадки коронавірусу

Міністерством охорони здоров’я розроблено "пам’ятку про самоізоляцію" для тих, хто приїхав із країн, де зареєстровані випадки коронавірусу. Таким особам рекомендують пройти "обсерватор у домашніх умовах", зменшивши контакти з родичами та іншими людьми, щоб запобігти можливому поширенню інфекції.

Що означає «самоізоляція»?

Самоізоляція- це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь- які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545

Для кого потрібна самоізоляція?

Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

■ Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус СОVID- 19.

■ Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на СОVID -19.

■ Якщо ви нещодавно повернулись із провінції Хубей Китайської Народної Республіки, Ірану, Північної Кореї окремих регіонів Італії (Ломбардія, П’ємонт та Венето) або з інших країн про які повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України - навіть якщо у вас відсутні симптоми.

■ Якщо ви нещодавно повернулись із Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Як підготуватись до самоізоляції?

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.

Збережіть контакти вашого лікаря, та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

Що робити, якщо Ви проживаєте не одні?

Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо - зробіть це.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.

Як організувати доставку харчових продуктів?

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти Вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

Що робити, якщо Вам необхідно покинути житло?

Якщо у Вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції -одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Що робити якщо у Вас з’явились симптоми?

Якщо під час самоізоляції у Вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) - негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.